BİLGİ MERKEZİ

SİZLER İÇİN DERLEDİK

Merak ettiğiniz ve çözüm aradiğınız birçok sorunun cevabına aşağıdaki makalemizden ulaşabilirsiniz.

Bulut Santral ya da diğer adıyla Sanal Santral, herhangi bir fiziksel santral cihaz ve ekipmanına gerek duymadan internet üzerinden kullanabileceğiniz bulut tabanlı bir telefon iletişim sistemidir.

Gelişmiş özelliklere sahip olan Vois Santral © iş yerlerindeki fiziksel santral sistemlerinden çok daha fazlasıdır. Basit, esnek ve düşük maliyetli olan bu sistem geleneksel santrallerin yüksek maliyetlerini, yönetim zorluklarını ve sınırlarını ortadan kaldırır.

Evet. Bulut santral teknolojisinde fiziksel bir santral cihazı almanıza gerek olmadığı için başlangıçta büyük bir yatırım maliyetine girmek zorunda kalmazsınız. Geleneksel santral sistemlerinde santralin kurulumu ve periyodik bakımları için ücret ödersiniz. Bir de olası arıza durumlarındaki onarım masrafları gibi öngörülemeyen masraflar karşınıza çıkabilir. Geleneksel santraller, fiziksel cihazlar olduğu için kapasiteleri sınırlıdır. İleleyen dönemlerde santralinizi büyütmek isterseniz, ya santralinizi yenilemeniz gerekir ya da ek moduller(cihazlar) satın almanız gerekir. Farklı bir lokasyonda yeni bir şube açarsanız orası için de aynı maliyetleri tekrar ödemek zorunda kalırsınız. Bulut Santral teknolojinde ise, kurulum ve periyodik bakımlar için ücret ödemezsiniz, bakım onarım masrafı gibi öngörülemeyen masraflarla karşılaşmazsınız. Ve istediğiniz an santral sistemizi istediğiniz gibi genişletebilir, yeni şubelerinizi de herhangi bir ekstara maliyete girmeden santral sisteminize dahil edebilirsiniz.

Vois Santral'in avantajlı paket ve fiyatlarını incelemek için tıklayiniz.

Bulut Santral sistemi genişletilebilir ve geliştirilebilir bir sistemdir. Santralinizi dünyanın herhangibir yerinden bile yönetebilrisiniz. Çeşitli entegrasyonlar ile işinize göre özelleştirebilirsiniz. Anlık olarak çok hızlı bir şekilde değişiklik yapabilir ve çok basit bir şekilde santralinizi yönetebilirsiniz. Mobil ve masaüstü uygulamaları ile ofis dışındayken bile ofisteymiş gibi arama yapabilir, arama cevaplayabilir, gelen aktarmaları karşılayabilirsiniz. Vois Santral Yönetim paneline giriş yaparak istediğiniz zaman santral sisteminize ilgili tüm raporlamalara ualaşbilir, ses kayıtlarını dinleyebilir - indirebilirsiniz ve santralinizi yönetebilirsiniz.

Vois Santral yönetim paneline giriş yapmak için tıklayınız.

Bulut santral (sanal santral) sistemleri gerekli önlemler alındığında çok güvenli bir sistemdir. Bu yüzden bu hizmeti kullanmaya başlamadan önce, çalışmayı düşündüğünüz firmanın data centerları olup olmadığını, voip yapısının önünde profesyonel voip firewall cihazlarının olup olmadığını, yedekli sistem çalışıp çalışmadıklarını mutlaka sormalısınız.

Vois Santral yedekli data center yapısı ve gelişmiş güvenlik yazılımları ve sunucularının önündeki hardware ekipmanları ile tamamen güvenli ve kesintisiz bir himzet vermeyi taahhüt eder.

Voice Over Internet Protocol kelimelerinin baş harflerinden türetilen VoIP; telefon görüşmelerinde ses sinyallerinin internet hattı üzerinden taşınması anlamına gelir. Bulut Santral (Sanal Santral) sistemlerine voip hat bilgileri girilir. Bu sayede arama yapıp arama alabilirsiniz.

Voip hizmeti, salt olarak sunulan sabit telefon hizmetidir. Numara trunk bilgileri, uygun cihaza girilerek kullanılır. Sadece voip hizmeti aldığınızda, herhangibir santral sistemine sahip olmadan sadece arama yapma ve arama karşılama yapabilirsiniz.

Evet, voip hizmetinde sabit ya da mobil telefonlar ile uluslararası görüşmeler de dahil olmak üzere her yöne çok daha ucuza görüşme yapabilirsiniz. Numara başı ödediğiniz sabit ücretleri ödemekten kurtulursunuz, arama yaptığınız yönlere göre de maliyetlerinizi %40 - %50 aşağı çekebilirsiniz.

Vois Santral'in avantajlı Voip fiyatlarını incelemek için tıklayiniz.

Müşterileriniz sizi aradığında sistem, otamatik olarak çağrıyı yanıtlayıp, müşterinin yaptığı tuşlamaya göre çağrıyı ilgili dahiliye ya da departmana yönlendir.

Vois Telekom olarak biz bulut santral müşterilerimizin ıvr seslendirmesini profesyonel studuyada hazırlıyoruz. Her abonenin ilk ivr seslendirmesi de Vois Telekom'dan hediye.

Gelen ve giden tüm çağrılar kullanıcı bilgisi, tarih saat ve süreleri ile kayıt altına alınır. Vois Santral yönetim paneline girerek, kullanıcılara göre, tarihe göre, süreye göre ayrı ayrı detaylı raporlar çekebilir isterseniz tüm çağrıların istatistiklerini de yine ayrıca görebilirsiniz. Çağrı raporlarına bakarak, hangi depertmanın ya da kullanıcın ne kadar çağrı karşıladığını, ne kadar arama yaptığını görüntüleyebilir, hangi günler, hangi saatler telefon tarafiğinizin daha yoğun olduğunu raporlayabilirsiniz.

Vois Santral yönetim paneline giriş yapmak için tıklayınız.

Yapılan tüm görüşmeler (İsteğe bağlı olarak, istediğiniz dahili ya da departmanın görüşmelerinin kayıt altına alınmasını kapatabilirsiniz) kayıt altına alınır. İstediğiniz zaman Vois Santral Yönetim Paneline girerek istediğinin görüşmenin ses kaydını dinleyebilir ve isterseniz bilgisayarınıza indirebilirsiniz

Vois Santral yönetim paneline giriş yapmak için tıklayınız.

Şirketiniz içindeki farklı depertmanları santralinize tanımlayarak gelen çağrıların ilgili departmanda karşılanmasını yapabilirsiniz. Muhasebe, satış, teknik destek vb departmanlara gelen çağrıları sadece o departmndaki çağrı grubunda kalmasını sağlayabilirsiniz. Bu şekilde hem gereksiz telefon tarfiğini azaltabilir hem de departmanlara göre kapsamlı çağrı analizleri yapabilirsiniz. Aynı zamanda eğer isterseniz farklı depertmanların aboneliğinize tanımlı farklı numaralardan dışarıya çağrı yapmasını da ayarlayabilirsiniz. Ya da dilerseniz tüm dahililer herhangibir sınırlama olmadan sınırsız şekilde tek numara üzerinden de arama yapabilir.

Vois Santral yönetim paneline giriş yapmak için tıklayınız.

İsteğinize göre çalışma gün ve saatlerinizi belirleyerek, dilerseniz sesli yanıt sistemine anons koyarak çalışma saatleri dışında gelen çağrılar için sesli mesaj bıraktırabilir, ya da isterseniz nöbetçi sistemli bir çalışma şekliniz varsa çalışma saatleri dışında gelen çağrıları nöbetçi grubundaki dahililere yönlendirmesini yapabilirsiniz. Çalışma gün ve saatlerinizi Vois Santral Yönetim Panelinden hızlıca ayarlayabilirsiniz.

Vois Santral yönetim paneline giriş yapmak için tıklayınız.

Konferans özelliği ile herhangi bir ek ücret ödemeden, çağrı bekletmeye ya da ikinci bir çağrıya gerek duyulmadan eş zamanlı olarak birden fazla kişi ile görüşme sağlayabilirsiniz.

Dışarıda ya da meşgul olduğunuzda telefonunuz üzerinden tek tuşla ya da Vois Santral Yötim Panelini kullanarak gelen çağrıları istediğiniz dahiliye, istediğiniz çağrı grubuna, istedğiniz sesli yanıt sistemine, istediğiniz numaraya ya da mobil uygulamamıza yönlendirebilirsiniz.

Vois Santral yönetim paneline giriş yapmak için tıklayınız.

Gelen çağrıları istediğiniz dahiliye ya da çağrı grubuna ve hatta farklı lokasyonlardaki şubelerinize onaylı ya da onaysız olarak aktarabilirsiniz.

Geleneksel santral sistemlerinde hat sayısı kadar çağrı alabilirken, bulut santral sisteminde eş zamanlı olarak sınırsız çağrı karşıyabilirsiniz. Hiç bir araya meşgul sesi dinletilmez. Gelen her çağrı sıraya alınır. Bu bekleme sırasında sizin isteğinize göre önce sesli yanıt sistemi müşteriyi karşılayabilir ardından bekleme sırasında yine sizin belirlediğiniz bekleme müzikleri (ki isterseniz kampanya ürün ve hizmetleriniz hakkında bilgi veren anonslarda ekleyebilirsiniz) ile çağrıyı batta bekletebilirsiniz. Gelen çağrı ilgili çağrı grubundaki uygun duruma geçen ilk kullanıcıya düşecektir. Bu sayede size ulaşmaya çalışan hiç bir çağrıyı kaçırmamış olursunuz.

Bulut Santral, geleneksel santraller gibi lokasyona bağımlı olmadığı ve internet bağlantısının olduğu heryerden kullanılabildiği için dilerseniz akıllı telefonlarınızda, tablet ve pc lerinizde de uygun softphone yazılımları ile arama yapabilir gelen aramaları karşılayabilirsiniz. Bu uygulamalar üzerinden dünyanın neresinde olursanız olun ofisine gelen çağrıyı yanıtlayabilirsiniz. Aynı şekilde ofiste olmadığınız zamanlarda, ofisten size telefon aktarma yapılması gerekirse de yine bu softphone uygulamaları üzerinden gelen çağrı size aktarılabilir.

Beni bul servisi ya da diğer adıyla acil durum servisi, gelen hiç bir çağrının kaçırlmaması için oluşturduğumuz bulut santral üzerinde oluşturduğumuz kurallar servisidir. Buna göre çağrı ofisteki telefon tarafından karşılanmassa (Ofiste internet kesintisi olabilir, enerji kesintisi olabilir ya da başka herhangi bir aksaklık) Çağrı milisaniyeler içinde bekletilmeden mobil uygulamaya yönlendirilir. Sistem mobil uygulamanın açık olup olmadığını kontrol ederek eğer açık değilse yine hiç bekletmeden çağrıyı diek gsm numaranıza yönlendirir. Beni bul servisi ile ilgili senaryo sınırsızdır. Müşterinin talebine göre çeşitlendirilebilir. Bu servis ile amaç gelen hiç bir çağrıyı kaçırmamak ve gelen tüm çağrıları yanıtlamaktır.

Bulut Santralde rehberinizi LDAP üzerinden bağlayabilirsiniz. (LDAP (Lightweight Directory Access Protocol) üzerinde çalışan indeks servislerini sorgulama ve değiştirme amacıyla kullanılan uygulama katmanı protokolü) Bu sayede müşterilerinize ait tüm bilgileri rehbere ekleyebilirsiniz. Rehberde işlem sayısı sınırsızdır. Rehberinizi indirebilir ve ya elinizdeki veri tabanını rehbere yükleyebilirsiniz.

Vois Bulut Santral ile farklı lokasyonlardaki şubeleriniz arasında ücretsiz görüşme yapabilir, gelen çağrıyı herhangi bir ücret ödemeden farklı lokaysondaki şubenize aktarabilirsiniz. Yine aynı zamanda çalışanların akıllı telefonlarına yüklenecek mobil uygulama ile aranızda dünyanın heryerinden ücretsiz görüşme yapabilirsiniz.

Inbound ve outbound çağrılarınız başlatmak, yönetmek, verilmliği arttırmak ve verimliği raporlamak için özel olarak tasarlanmıştır.

tomatik Çağrı Başlatma özelliği ile sisteme numaraların olduğu data yüklenir. Yüklenen data, çağrıdaki agent sayısına göre, olşturulan senaryoya bağlı olarak otomatik olarak arama yapar. Böylece zamanı optimum şekilde kullanarak müşterilerinize hılzı ve kolayca ulaşırsınız.

Çağrı Merkezi modülünde, agentlar yapılan çağrılardan sonra çıkan sonuç ekranına ilgili bilgileri girerek çağrıyı kapatır. Yönetici kullanıcısı istediği zaman anlık olarak rapor çekip, agentların verimliğini, kampanyanın verimliğini,arama başarı oranını, arama süreleri ve sayılarını, ileriye dönük randevuları, satış adetlerini ve senaryoya göre çok daha fazla bilgiyi anlık olarak raporlayabilir.

Vois Santral çağrı merkezi modülü ile, otomatik aramada ulaşılmadığız kişilerin ne sıklıkla tekrar aranacağını ayarlayabilir, isterseniz ulaşılamayan kişileri ayrıca dataya çekip, ilerde tekrar aratabilirsiniz. Böylece elinizdeki datayı boş yere kullanmış olmazsınız.

Aradığınız kişi daha sonra aranmak istediğini söylerse, çağrı sonunda sonuç koduna daha sonra aranmak istediğini belirtip, aranacak tarih ve zamanı belirtirseniz, sistem o tarih ve zamanda müşterinizi otomatik olarak geri arar.

Vois Santral çağrı merkezi modülü ile,agentlarınız için mola sürelerini belirleyebilir, gün sonunda ne kadar mola kullanıldığını raporlayabilirsiniz.

Yönetici kullanıcısı, yönetim paneli üzerinden anlık olarak senaryoyu değişitrebilir, konuşma metni ekleyebilir, değişitirebilir, kampanya oluşturabilir, düzenleyebilir, durdurabilir ya da bitirebilir.

0850 li numaralar konumdan bağımsız digital hatlardır. Bu nedenle kurumsal işletmelerin (Bankalar, Lojistik firmaları, Çağrı Merkezleri vs) tercih ettiği kurumsal numaralardır. Bu numaralar alan kodundan bağımsız olduğu için tüm Türkiye'de aynı şekilde kullanılabilir.

Özellikle bankalar, havayolu ve otobüs firmaları ve diğer büyük ölçekli işletmelerin, numaralarını 850 li numaralara taşıması ile birlikte 850 li numaralara olan talep artmıştır. Daha önceleri 444 lü numara kullanan bu firmaların 850 li numaralara geçmesi ile birlikte bu numaralara hızlı bir dönüşüm başlamıştır.

Kurumsal firmalar yıllardır herkes tarafından bilenen numaralarını neden değiştirdiler? Aslında bunun 2 sebebi var. Birincisi 850 li numaranın ekstra bir maliyeti yok. İkincisi teknolojik açıdan çok daha avantajlı.

444 lü numarala aslında 850 li numara gibi sanal bir numaradır. Ve bu numaranın altında çalışan sabit numaralar vardır. 444 lü numara alabilmek için en az 5 sabit hat almanız gerekir. (5 numara aldığınızda aynı anda en fazla 5 çağrı karşıyabilirsiniz, daha fazla çağrı karşılamak isterseniz daha fazla numara almanız gerekir) 850 li numaralarda ayrıca numara almanıza gerek yoktur, eşzamanlı sınırsız çağrı karşılayabilirsiniz. Asla meşgul çalmaz.

444 lü numara için ücret ödersiniz, 850 li numaranın ayrıca bir ücreti yoktur.

444 lü ana numaranın altındaki her numara için de ayrıca sbait hat ücreti ve paket ücreti ödemek zorunda kalırsınız. 850 li numarada böyle bir ücretlendirme de yoktur.

444 lü numarada alt numaranın bağlı olduğu il dışından ya da mobilden çağrı geldiğinde size de ayrıca ücret yansır. 850 li numaralarda dışarıdan istediğiniz kadar çağrı alabilirsiniz, bunun için herhangi bir ücret ödemezsiniz.

444 lü numara analog sistemlerde kullanılabileceği için, genişletmet için ekstara maliyet gerekir, arıza ve bakım gibi öngörülemez masraflar çıkabilir. 850 li numara ip tabanlı olduğu için, istenildiğinde anında genişletilebilir, arıza bakım vs gibi öngörülemez masraflar yoktur.

444 lü numaralar thk hizmeti altında kullanılabileceği için dışarı arama ücretleri, voip sistemlere tanımlı olan 850 li numaralara göre %50 - %60 daha pahalıdır. Genel olarak hem ekonomik olarak hemde teknolojik olarak 850 li numaralar çok daha avantajlıdır. Bu yüzden de yoğun bir şekilde bu numaralara olan talep artmaktadır.

Vois Santral'i cep telefonunuza yüklenecek bir uygulama ile cep telefonunuza da taşıyabilirsiniz. Uygulama üzerinden ofis numaranızı kullanarak, arama yapabilir, gelen aramaları karşılayabilir, çağrı aktarabilir ve konfersans görüşme yapabilirsiniz. Yine uygulama üzerinden dahililer arası ücretsiz görüşme sağlayabilirsiniz. Siz ofis dışındayken ofisinize gelen çağrıyı hiç bir ücret ödemeden dışarıdaykende karşılamış olursunuz.

Bilgisayarınıza veya tabletinize yüklenen uygulama herhangi bir ip telefon ya da gateway cihazına gerek kalmadan uygulama üzerinden çağrı yapabilir, çağrı karşılayabilirsiniz.

IP Telefon, ses hizmetinin şifreli paketler halinde ip tabanlı servisler üzerinden iletilmesini sağlayan fiziksel donanımlardır. Daha sade bir dille anlatmak gerekirse internet üzerinden görüşme yapabilmenizi sağlayan telefon cihazlarıdır. Bulut santral ya da voip gibi bir hizmet kullanacaksanız, bu telefonları kullanmanız gerekir. Vois Telekom olarak müşterilerimize sunduğumuz cihazlar 24 ay boyunca bire bir yerinde değişim garantisi olan, sip destekli, yüksek teknoloji ürünü cihazlardır. Ip Telefonlarda müşterinin talebine ve ihtiyacına göre, masaüstü, telsiz, görüntülü arama özelliği olan, operatör, android işletim sistemli gibi pek çok farklı ürün bulunmaktadır.

Masaütü kablolu tip ip telefon ürünleridir. En çok tercih edilen ürünlerdir. Telefonlarda bulunan switch özelliği ile herhangi bir ek kablolama yapmaya gerek olmadan, pc den köprü yapılarak telefonnabilirsiniz. Basic ve gelişmiş telefon seçenekleri bulunmaktadır.

Basic cihazların başlıca özellikleri;

Lcd ekran, gelişmiş rehber, birden fazla sip hesabı, xml - ldad sunucu bağlanma, hands-free, kulaklık girişi, arayan numara gösterme, çağrı geçmişi, konferans, tek tuşla aktrama, rahatsız etme modu, tekrar arama, otomatik yanıtlama, çağrı bekletme, çağrı yönlendirme vs.

Telsiz Kablosuz tip ip telefon ürünleridir. Çok tercih edilen ürünlerdendir. Telsiz telefon baz ünitesi ile birlite kurulur. Telsiz telefon tercih edilecekse, öncesinde lokasyonda keşif yapılıp, lokasyonun büyüklüğü, dikey ve yatay yapısı, kapalı alanlarda kullanılan malzemeler, açık alan kulanımı olup olmayacağı vs hepsi dikkate alınmalıdır.

Basic telsiz cihazların başlıca özellikleri;

Lcd ekran, gelişmiş rehber, birden fazla sip hesabı, xml - ldad sunucu bağlanma, hands-free, kulaklık girişi, arayan numara gösterme, çağrı geçmişi, konferans, tek tuşla aktrama, rahatsız etme modu, tekrar arama, otomatik yanıtlama, çağrı bekletme, çağrı yönlendirme vs.

Yoğun çağrı alan, fazla sayıda dahili olan işletmelerde, telefonları karşılan operatörün kullandığı telefondur. Bu cihaz ile o an diğer kişilerin çağrı da olup olmadıkları, meşguliyet durumlar anlık olarak görünemkte ve tek tuşla çağrı aktrarma yapılabilmektedir. Santralin başındaki kişinin işini kolaylaştıran zaman tasasrufu sağlayan etkili bir üründür.

Birbirleri ile görüntülü konuşma yapmak isteyen işletmelerde kullanılan ip telefon çözümüdür. Bu telefonlar ile şubeler arası ücretsiz sesli ve görüntülü görüşme yapabilirsiniz. Aynı zamanda bu cihazlar android işletim sistemine de sahip olduğu için marketten uygulama indirilebilir ve kullanılabilir. Bu sayede telefonun üzerinden tv yayınları takip edilebilir, internette gezinti yapabilir, işletmenize özel mobil uygulamalarınızı ofis telefonunuzdan kullanabilirsiniz.

Voip analog ve analog voip ağ geçitlerinde kullanılan cihazlardır. Daha çok analog telefonların voip servisinde çalışmasında kullanılır. En sade haliyle farklı protokollerin birbiri arasında çalışmasını sağlayan ip tebanlı erişim geçitleridir. İşletmedeki sisteme göre bazı durumlarda ip telefon yerine tercih edilebilir.